#eurovision2015   Dzisiaj, w drugim półfinale, Polska reprezentowana przez Monikę Kuszyńską będzie walczyła o organizację Eurowizji w 2016 roku. Czy nam się uda? - Szczerze wątpię. Wręcz jestem pewien, że nie. Polska piosenka na tle innych jest bez polotu, nudna, okraszona tylko ładnym przesłaniem. I to tyle. Ale ten konkurs jest zawsze pełen niespodzianek, jak np. wygrana Conchity Wurst rok temu, więc kto wie.

    Większości osób słyszących słowo EUROWIZJA, na myśl przychodzi festwial kiczu i tandety. Ładne kobiety w cekinach i piórach, śpiewające jakieś festynowe piosenki. I nie ma w tym nic dziwnego, bo do niedawna taki ten festiwal był. Ale wszystko się zmienia, i idzie w dobrym kierunku. W tym poście zaprezentuje Wam najlepsze piosenki z konkursu, które zupełnie zrywają z tą konwencją o ktrórej myślicie, słysząc eurowizja. Wystarczy kliknąć w wybrany kraj.

1. BELGIA - "Rythm inside"
2. ESTONIA - "Goodbye to yesterday"
3. AUSTRIA - "I am yours"
4. NIEMCY - "Black smoke"
5. DANIA - "The way you are"
6. NORWEGIA - "A monster like me"
7. SZWECJA - "Heroes"

    Mam nadzieję, że po wysłuchaniu tych piosenek, chociaż połowa z Was stwierdzi, że Eurowizja idzie w dobrym kierunku, i zaczyna pokazywać dobrą muzykę. Jeśli tak, to zachęcam do oglądania półfinału dziś o 21:00, oraz finału, który odbędzie się w sobote o 21:00 - wszystko na kanale TVP 1, albo na stronie eurovision.tv. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

INSTAGRAM

@lebio.pl